الهام علیرضایی طراح زیورآلات

الهام علیرضایی ابتدا فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه نقاشی آغاز کرد. از نقاشی، نقبی به جواهرات و زیورآلات زد و اکنون بیشتر وقتش را صرف زیورآلاتی می‌کند که ریشه وپایه‌اش فرهنگ ایرانی و شاخه و برگ‌هایش را هنر ایرانی در کنار خلاقیت او تشکیل می‌دهد.

الهام علیرضایی از سال 74 فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه نقاشی آغاز کرده و در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی متعددی آثار خود را نمایش داده است. او که در یکی از سفرهایش با صنعت جواهرسازی آشنا شد تصمیم گرفت علاوه بر نقاشی به طراحی جواهر نیز بپردازد. طراحی جواهر را به صورت تجربی آموخته و آن را رسانه‌ای برای انتقال مفاهیم و درگیری با زندگی روزمره مخاطبان یافته است.

این طراح مدتی را درکشور هند به سر برد تا در کنار شناخت سنگ‌های این منطقه مهم، در کار جواهرسازی هم خودش را صاحب شناخت و سبک کند.

 ساختار طراحی‌هایش مدرن است و در این قالب از المان‌های سنتی و ایرانی استفاده می‌کند. نقوش و موتیف‌های سنتی- ایرانی اجزای اصلی طراحی‌های وی هستند و در قالب شعر، خطاطی وکالیتوگرافی روی اثر ایجاد می‌شوند.

 

علیرضایی از سکه‌های نقره‌ای دوران‌های مختلف تاریخی ایران هم، گاهی،  به‌عنوان پایه و اساس کار استفاده می‌کند و به گفته خودش در هر مجموعه از کار روی نشانه خاصی کار می‌کند.

ساخت اثر در مرحله دوم کار این طراح قرار دارد، به‌گونه‌ای که سنگ مورد استفاده به همراه مشخصات فیزیکی معیار کار قرار می‌گیرد. هر سنگ ویژگی‌های خاص خود را دارد و شناخت این ویژگی‌ها در اثر شناخت و کار با طرح‌های مختلف و تخیل قوی درباره شکل نهایی اثر است حاصل می‌شود.

 

 او در مجموعه "از دیروزها" از تکنیک نقاشی روی استخوان استفاده کرده و با الهام از نقاشی‌های دوران صفویه، تصاویر گل و مرغ را برای این مجموعه انتخاب کرده است.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت نزد شرکت mtllounge محفوظ است.هرگونه کپی و الگو برداری منع قانونی دارد