ندا قدیر طراح جواهر

ندا قدیر طراح جواهر ایرانی برنده جایزه جهانی مسابقات طراحی ایتالیا است.او در دوره اخیر مسابقه A' Design Award ایتالیا به عنوان داور در شاخه طراحی جواهرات حضور داشته است.

ندا قدیر (Neda Ghadir) فارغ‌التحصیل فوق لیسانس طراحی صنعتی دانشگاه هنر تهران است و تاکنون در میان برگزیدگان و فینالیست‌های مسابقات معتبر طراحی جواهرات نظیر MEJURI,JMA,SBDA  نیز قرار داشته است. کانسپت گردنبند COLORFALL اثر او در سال 2015 برنده جایزه نقره مسابقه  A' Design Award   شد و دو سال است که به عنوان داور در بخش طراحی طلا و جواهر با این رویداد همکاری می‌کند.

 

ندا معتقد است که روش‌های ساخت و تولید اقتصادی، پیشرفته و با کیفیت بالا و رقابتی در داخل کشور مهیاست. اما با وجود موفقیت نسبی در این زمینه ، به نظر می‌رسد همچنان تفکر سنتی، تصمیم گیرنده نهایی در بازار است و امکان عرضه و فضای ارائه طرح‌های جدید مبتنی برخلاقیت و نوآوری محدود است که این موضوع دلایل بسیاری می تواند داشته باشد ازجمله :

- تمایل مردم به ارزش سرمایه‌ای طلا و جواهر که منجر به تولیداتی با اهداف صرفا سرمایه‌ای و با تمرکز کمتر به بخش خلاقیت و طراحی است.

- عدم رعایت کپی رایت و ایجاد فضای نا مطمئن برای طراحان، منجر به کاهش انگیزه در ارائه کارهای جدید و نو آورانه است.

- تمایل کارفرمایان و بازار به سمت بهره برداری حداکثر از طرح‌های تکراری وایده‌های جا افتاده در بازار بجای اعتماد به طراحان در قبال نوآوری و تنوع در بازار است..

-عدم ارزش گذاری مالی بر طراحی متناسب با کار طراح است، به این  معنی که طراحی ارزش افزوده ای برای محصول نهایی شمرده نمی‌شود.

 

 

Colrofall تلفیقی از لغات لاتین color به  معنی رنگ و fallبه معنی آبشار است.

 

 

انگشتر JellyFish از طرح عروس دریایی الهام گرفته شده است. این اثر به عنوان فینالیست در مسابقه معتبر Saul Bell DesignAward    آمریکا انتخاب شده است.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت نزد شرکت mtllounge محفوظ است.هرگونه کپی و الگو برداری منع قانونی دارد