استریت استایل یا مد خیابانی چیست ؟

در مد خیابانی قوانین رایج لباس پوشیدن نادیده گرفته شد و میل باطنی شرط اول انتخاب است. افراد با استفاده از عنصری کوچک، خلاقیت به خرج داده ، ویژگی تازه و منحصر به فردی به سادگی روزانه شان اضافه کردند.

این روزها با توسعه شبکه‌های اجتماعی و عمومی‌تر شدن فشن، استایل خیابانی نیز به یک مفهوم قابل لمس تبدیل شده است و از این نظر توانسته است تاثیر چشمگیری روی دنیای مد و ترندها داشته باشد.

سبک استایل خیابانی ابتدا در خیابان‌های لندن مشاهده شد و سبک لباس پوشیدن جوانان و نوجوانانی را شامل می‌شد که می‌خواستند از طریق لباس پوشیدن، فردیت و شخصیت خود را به نمایش بگذارند.پس از پایان جنگ جهانی فرهنگ غرب با بحران‌هایی جدی مواجه شد که پیش از آن خود را نشان نمی دادند، بحران‌هایی مثل مذهب، نژاد پرستی، ملی گرایی و … که درصدد تعریف کردن و محدود کردن هویت‌های فردی بودند. در این زمان گروه‌هایی مثل موتورسواران و بزن بهادرها در دهه ۵۰، هیپی‌ها در دهه ۶۰ ، پانک‌ها در دهه ۷۰ و گروه‌های دیگری در دهه‌های بعد به جامعه وارد شدند که هر یک سبک لباس پوشیدن خاصی داشتند.

 در مد خیابانی قوانین رایج لباس پوشیدن نادیده گرفته شد و میل باطنی شرط اول انتخاب است. افراد با استفاده از عنصری کوچک، خلاقیت به خرج داده ، ویژگی تازه و منحصر به فردی به سادگی روزانه شان اضافه کردند. اصول رنگ را نادیده گرفته و ترکیب های دلخواه شان، سبک پوشش شان شد.

 

 

این بار مبنای مد دیگر هیچ برند یا طراح خاصی نیست. اینکه با چه لباسی در خیابان احساس راحتی بیشتری داریم، معیار انتخاب شده است. فشن خیابانی یک فشن زنده و پویا است که با سرعت زیادی تغییر می‌کند و چندان به ترندهای رایج هر دوره وابسته نیست.

با آمدن مد خیابانی به دنیای لباس ها، هر روز شاهد طرح  های تازه تری هستیم.

 

 

میلان، ژاپن، پاریس،لندن و نیویورک مراکز مهم استایل خیابانی هستند که در شکل گیری سبک جهانی فشن نقش مهمی دارند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت نزد شرکت mtllounge محفوظ است.هرگونه کپی و الگو برداری منع قانونی دارد