مصاحبه‌ای با پنج زن موفق در حوزه مد و فشن در مجله Business of Fashion

مصاحبه‌ای با پنج زن موفق در حوزه مد و فشن در مجله Business of Fashion ...با هم نظرات این پنج نفر را میبینیم

توری برچ: کریستین لاگارد رئیس سابق صندوق جهانی پول گفت “چیزی که زنان را عقب نگه می‌دارد قدرت رقابت پایین آن‌ها نیست بلکه نبود اعتماد به نفس است” من آموختم که برای موفق شدن باید از منطقه راحتی خارج شوم و خطر کردن را بپذیرم، پس زنان لازم است که از کارهای بزرگ نترسند، هرچیزی را که لازم است در طول کار خواهند آموخت و به تدریج اعتماد به نفسشان افزایش خواهد یافت.

بالبینا وانگ: من به زنان توصیه می‌کنم که روی جنسیت تمرکز نکنند بلکه روی توانایی‌های خود تکیه کنند و اعتماد به نفس خود را بر اساس این توانایی‌ها بسازند تا به عنوان شخصیتی قوی و قابل اعتماد شناخته شوند. به جای وجهه جنسیتی شخصیت خود وجهه انسانی آن را به همکارانتان نشان دهید و روابط خود را بر این اساس بنا کنید. هوش عاطفی در این میان اهمیت زیادی دارد، قوی اما مهربان باشید و فراموش نکنید که کار خوب و عالی بیش از هر چیز دیگری معرف شایستگی‌های شماست.

شاهزاده ریما: جنسیت را کنار بگذارید و اهداف تخصصی و حرفه‌ای برای خودتان تعریف کنید و سعی کنید با خودتان رقابت کنید نه کس دیگری. مقایسه کردن خودتان با رقبای دیگر چه مذکر چه مونث کاری مخرب است و در فرآیند حرفه شما اثر منفی خواهد داشت. خواندن جملات و داستان‌های الهام بخش شاید حس خوبی داشته باشد اما کاری کلیشه‌ای است، بیل گیتس هرگز کتاب “چگونه بیل گیتس شویم” را نخوانده بود و بر اساس قدرت و ایده‌های خود عمل کرد. گاهی لازم است شجاعت به خرج دهید و چیزی را بخواهید، در بدترین حالت جواب نه خواهید گرفت و فاجعه‌ای رخ نخواهد داد.

آلیسون لونیز: ابتدا نگاهی به کاری که انجام می‌دهید و چیزی که در ذهنتان دارید بیندازید تا تصور صحیحی از ارزش کار خودتان پیدا کنید و بدانید که چقدر از اهداف خود عقب هستید. گاهی برای موفقیت نیاز به لابی کردن و گسترش روابط حرفه‌ای وجود دارد، دوستان سطح بالا و موفق شما را نیز به اهدافتان نزدیک خواهند کرد.

آنجلا میسونی: زنان مسئولیت‌های مختلفی در زندگی خود دارند، وطیفه مادری، همسرداری، مدیریت منزل و شغل بیرون از منزل و ایجاد تعادل بین این مسئولیت‌ها کار ساده‌ای نیست به همین دلیل زنان ترجیح می‌دهند کار بیرون از منزل را با جدیت دنبال نکنند در نتیجه به موفقیت‌های بزرگی هم نمی‌رسند. اما با مدیریت عالی و برنامه ریزی می‌توان تعادل مناسبی بین این کارها برقرار کرد و در کنار یک خانواده شاد شغل و موقعیت اجتماعی موفقی نیز داشت.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت نزد شرکت mtllounge محفوظ است.هرگونه کپی و الگو برداری منع قانونی دارد