جیسون سیف هنرمند آمریکایی نقاشی هایی به سبک فرش ایرانی

Jason Seif هنرمند دورگه کوبایی-سوریه ای ساکن آمریکا است که نقاشیهایی در مورد فرشهای ایرانی با تلفیقی از رنگهای اکریلیک و جوهر ارایه کرده است.

جیسون سیف (Jason Seif) یک هنرمند اهل میامی آمریکا و پدر و مادرش اهل سوریه و کوبا هستند که با استفاده از رنگ های اکلیریک و جوهر، فرش های قدیمی پارسی را  در بوم نقاشی به رشته تحریر درآورده استکار خلق این نقاشی های استادانه را در سال ۲۰۱۵ به عنوان شکلی از ابراز عقاید و خصوصیات و با تأثیر پذیری از ریشه های خاورمیانه ای خود شروع کرد.

 

 

نقاشی های سیف با دقت و ظرافت تمام، نقوش و الگوهای کهن گیاه شناسی، هندسی و نمادهای گرافیکی سنتی ایرانی را به تصویر کشیده و تنوع جدیدی در الگوهای کهن با سبکی مدرن به نمایش گذاشته است.

 

 

آثار او از تصاویری شفاف گرفته تا تابلوهایی مرموز متفاوت هستند، اما نقطه ی مشترک در تمامی آن ها استفاده از رنگ های زنده و دقت و توجه زیاد به جزئیات است. با وجود آنکه این نقاشی ها تک بعدی هستند اما سیف با استفاده از تکنیک سایه زنی به آن ها ظاهری سه بعدی می دهد که تشخیص آن ها از بافته را در نگاه اول غیر ممکن می سازد.

سیف به تازگی با شرکت Nike  و kobe Bryant  بسکتبالیست حرفه ای سابق و تاجر کنونی، برای تزیین کتانی های مدل ایر فورس وان برند نایک با استفاده از طرح های استادانه و پر جزئیات خود همکاری داشته است .فهرست همکاری های پر آوازه ی او به اینجا ختم نمی شود و  با کسانی مانند Pharrell Williams, Nicki Minaj, Big Sean, Mac Miller  نیز همکاری داشته است.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت نزد شرکت mtllounge محفوظ است.هرگونه کپی و الگو برداری منع قانونی دارد